Dla mediów

Czym jest Brandle?

Brandle to narzędzie do tworzenia, prowadzenia i sprawdzania efektów kampanii marketingu dyskusji.

Idea Brandle narodziła się na początku 2011 roku, a prace nad samy serwisem trwały od lipca 2011. Oficjalny start Brandle nastąpił w czerwcu 2012, po kilku miesiącach testów.

Inspiracją do stworzenia narzędzia była praktyka agencji PR i agencji interaktywnych, które proponowały usługę WoMM (word of mouth marketing) w internecie. Wielokrotnie korzystaliśmy z podobnych usług jako klienci tych agencji. Dzięki temu zauważyliśmy możliwość usprawnienia działań takich jak: monitorowanie efektów kampanii na bieżąco, kontrolowanie wykonawców (tzw. agentów), szybkie raportowanie czy udostępnianie wyników kampanii klientom.

Na drodze budowania Brandle odkryliśmy wiele szans, jakie łączą się z wykorzystaniem marketingu dyskusji w internecie. Rozmowa z internautami, okazała się nie tylko sposobem na precyzyjne dotarcie do grup docelowych, którymi jest zainteresowany duży i mały biznes. Internetowe dyskusje potrafią wywołać prawdziwą burzę medialną, sprowadzić kwalifikowany ruch na stronę, a przy okazji przynieść prezent w postaci efektów związanych z SEO.

Tworząc nasze narzędzie, przyjęliśmy Złote zasady Brandle – kodeks etyczny, który obowiązuje wszystkich klientów i wykonawców zarejestrowanych w naszym systemie. Zależy nam na rozwoju poziomu dyskusji prowadzonych w sieci, dlatego poza naszym kodeksem, wprowadziliśmy też wewnętrzny system wsparcia i oceny prac wykonawców oraz agencji. Chociaż jesteśmy „tylko” narzędziem, staramy się wskazywać firmom, drogę do etycznego i efektywnego realizowania działań marketingowych w Internecie.

Pliki do pobrania

Logo Brandle (PDF)
Logo Brandle (PNG)
Jak działa Brandle?(PDF)

Kontakt:

Wake App Sp. z o.o.
Ul. Królewny Śnieżki 18, 10-696 Olsztyn
Zadzwoń: 53 1851861
Napisz do nas